ENG

PINAR A. BAŞARAN
ACC

Uluslararası Koçluk Federasyonu ünvanına (ACC, Associate Certified Coach) sahip Yönetici, Liderlik ve Takım koçudur. Koçluk Eğitimini ICF (International Coach Federation) tarafından onaylı ADLER International Learning bünyesinde tamamlamıştır. Ayrıca gene ICF onaylı Liderlik Koçluğu eğitimlerini, Çatışma Yönetimi Koçluğu ve Limbik Koçluk Eğitimlerini tamamlamıştır. Türkiye'deki ilk Limbik Koçluk Teknik Master ünvanlı koç’tur ve ayrıca EFT Master’dır. (EFT: Emotional Freedom Techniques=Duygusal Özgürleşme Teknikleri).

Toplam 27 yıldan fazla profesyonel kariyer geçmişi olan Pınar, kariyerinin ilk dört yılını Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünde, sonrasında yaklaşık 16 senesini de, Paksoy Hukuk Bürosu ve Eryürekli Hukuk Bürosu olmak üzere, iki farklı hukuk bürosunda yönetici ortak avukatlık/hukuk danışmanlığı yaparak, özellikle son sekiz senesini ağırlıklı olarak, idari ve yönetim pozisyonlarında organizasyon, planlama ve bulunduğu yerlerdeki kişilerin ve kurumun kişisel ve mesleki eğitimi ve gelişmesi yönünde çalışarak geçirmiştir; Son 8 yıldır, 2014 yılından bu güne yönetici koçluğu yapmaktadır

Aydemir, avukatlık yıllarında yaptığı çalışmalarında Türkiye’de ve yurt dışında yerleşik Türk, yabancı ve çok uluslu şirketlere, şirketler hukuku, sözleşmeler, iş hukuku ve rekabet hukuku alanlarında danışmanlık yapmıştır. Hem avukatlık pratiğindeki anlayışına hem de yaşam vizyonuna uyumlu olarak, 2013 yılı içinde Bilgi Üniversitesinde Hukukçular için Arabuluculuk Eğitimini tamamlamış ve 2014 yılında Adalet Bakanlığı’nın ilgili sınavlarını verdikten sonra - arabulucu olmaya hak kazanmıştır.

Pınar, 2009 yılından bu yana kısmi zamanlı çalışırken koçluk eğitimlerini ICF onaylı ADLER International Learning bünyesinde tamamlamış, liderlik koçluğu eğitimlerine katılmış ve aynı konularda eğitimlerine ve çalışmaya devam etmektedir. Pınar, her şeyin insanla başladığına ve en değerli yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna inanır. En somut örneklerini kendi hayatında deneyimlediği üzere, ilerleme, değişim ve dönüşümün hayatımızın vazgeçilmez parçası olduğunun bilinciyle, çoğumuzun bu süreçleri yaşarken profesyonel bir koç desteğine sahip olmasının hayatın tamamlayıcı ve kolaylaştırıcı nefesi olduğuna inanır.

Pınar Aydemir, The Coaching Company bünyesinde gerçekleştirdiği Koçluk çalışmalarına ek olarak, aile şirketleri için aile anayasası hazırlamada koçluğun katkısı ve uyuşmazlıkların yönetiminde koçluk yapmaktadır. Son bir senedir de bireysel koçluk çalışmalarında, özellikle duygusal blokların çözülmesinde ağırlıklı olarak limbik koçluk ve EFT uygulamaları da yapmaktadır.

Seyahat, doğa yürüyüşleri, yoga ve dans hayatının bütünleyici parçalarıdır.

Üye olduğu mesleki kurumlar:

ICF – Uluslararası Koçluk Derneği
The Guild of Energists (GoE)
Çözüm Arabuluculuk Derneği

Pınar Aydemir’in katıldığı eğitim programlar;

•  GoE- Gülcan Arpacıoplu – EFT (Emotional Freedom Techniques) 
•  Palo Alto Institute for Systemic Coaching-California- Limbik Koçluk 
•  Mare Fidelis – Yönetici ve Lider Koçluğu’nda Ustalık
•  Conflict Management Coaching- Cinergy-Adler CE 
•  CCE-People Dynamics Learning Group – The Leadership Coach’s Advantage
•  NLP Academy Turkey – NLP Practitioner 
•  TAD-Transactional Analysis Association – TA 101 
•  ERK Danışmanlık – Psikodrama ile Grup Koçluğu 
•  Adler International Learning – Foundations of Professional Coaching
•  Adler International Learning – Coaching Conversation in the Context of Work 
•  Adler International Learning – Moving Toward Artful Coaching

 © 2016 The Coaching Company  design by GZYSRGL developed by Netkolog

icf bireysel koçluk