ENG

BİREYSEL KOÇLUK


Bireysel koçluk çalışmalarında kişinin mevcut kapasitesini fark etmesi, kendi vizyonunu oluşturması, hedeflerine ulaşması, kendisini sınırlayan durum ve koşulları değiştirmek üzere adım atması ve öz değerlerini yaşaması amaçlanır. Bu süreçte yapılan çalışmalar ile kişi, kendi yaşamının lideri olacağı konuma ulaşmış olur.

Yaşamın tüm alanlarında denge ve ahenk içinde olmak başarı için önemlidir. Bu açıdan bireysel koçluk çalışmaları tüm alanlarda gerçekleştirilir. Birey iş ya da özel yaşamında, kişisel gelişiminde, ilişkilerinde koçluk çalışmaları ile farklı bakış açıları geliştirir, vizyonunu genişletir, daha esnek olmayı deneyimler ve yeniliklere uyum sağlama becerisini geliştirir. Engellerin üstesinden gelir ve karşısına çıkan fırsatların farkına varır.

Diğer yandan, koçluk çalışmaları her kademedeki bireyin özmotivasyonunu ve başarısını artırarak kurumsal gelişime ve karlılığa önemli katkılar sağlar.

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. © 2016 The Coaching Company  design by GZYSRGL developed by Netkolog

icf bireysel koçluk