ENG

Dr. YASEMİN MANAVBAŞI
ACC

Uluslararası Koçluk federasyonunca akredite Sola Unitas Academy mezunu Dr. Yasemin Manavbaşı ACC unvanına sahip bir üst düzey yönetici koçu eğitmen ve kolaylaştırıcıdır.

Viktor Frankl Institute of Logotherapy tarafından onaylı Varoluşçu Analiz ve Logoterapi sertifikası sahibidir. 

Kariyer tutkusu, eğitimlerinde insanın sonsuz gelişim potansiyeline Nöro-Bilim tabanlı bir yaklaşım sunmak ve davranış değişikliği çıktısı oluşturacak iz bırakan eğitimler vermektir. 

2002 ODTÜ mezuniyetinin ardından Maine University Business School iş birliği ile sürdürülen Marmara Üniversitesi Çağdaş Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı programını tamamlamıştır. Ardından profesyonel iş yaşamına bir ilaç şirketinin satış departmanında başlayan Dr. Yasemin Manavbaşı 2005 yılında Gazi Ü. Eczacılık Fakültesine geçmiş ve sonradan eğitmenlik ve koçluk yaklaşımına bilimsel bakış açısı kazanacağı akademik kariyerine burada başlamıştır. 

2007 yılında profesyonel iş yaşantısına devam etmek için altı yıl boyunca yaşayacağı Avusturya’nın Graz şehrine taşınmıştır. 

Avrupa’nın saygın akademik kurumlarından biri olan Avusturya Bilimler Akademisi'nde 12 ülkenin katılımında ilaç geliştirme alanında ilerleyen bir EU Araştırma Projesi'nde yürütücü ve bilimsel araştırmacı olarak çalışmıştır. Avrupa ve Kuzey Amerika’da sayısız bilimsel toplantıya katılmıştır. 

Dr Yasemin Manavbaşı ilk eğitmenlik tecrübesini EU programları dahilinde aldığı yetkinlik eğitimlerini 2008 yılında Avusturya’da kendi enstitüsünde ekip arkadaşlarına uygulayarak kazanmıştır. Aldığı pozitif geri-bildirimler bu konuda bir kariyer inşa etmek yolunu açmıştır.

Çok kültürlü ortamlarda verimlilik konusunda öğrendiklerini girişimcilik ihtiyacına transfer eden Dr.Yasemin Manavbaşı Türkiye’ye dönerken Demiryolları Denetmenliği & AB Mevzuatı Uygunluk Sertifikasyonu konusunda faaliyet gösteren bir mühendislik şirketini ülkeye getirmiştir (ERC, European Railway Company) ve demiryolu sektöründe faaliyet gösteren pek çok KOBİ'nin kalite süreçlerinin denetiminde rol almıştır. 

Mevuzat geçişi yaşanan önemli bir dönemde TCDD ve tedarikçilerinin güvenilir bir çözüm ortağı olarak çalışan ekibiyle Milli Tren Projesi'ne katkı sunan nadir kadın iş insanlarından biri olmuştur. 
7 yıl boyunca İstanbul’da estetik cerrahi ve bütünsel sağlık alanında hizmet veren bir kliniğin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaparak farklı liderlik stillerini deneyimlemiştir.

Bir yandan uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans eğitimini sürdürürken vizyonu organizasyonel gelişim dahilinde liderlerin kişisel ve mesleki hedeflerine ulaşmalarına ve hızla değişen iş yaşamına yaratıcı çözümler bulmalarına aracılık etmenin verdiği tatminle şekillenir. 

Uluslararası saygın dergilerde yayınlanmış halen atıf alan beş adet bilimsel araştırma makalesi bulunmaktadır. Aynı zamanda bir gazetenin Pazar ekinde aylık yazıları çıkmaktadır. 

Her gün meditasyon yapar, kendisi de meditasyon öğretmenidir, fırsat buldukça tek başına yurtta ve dünyada seyahat eder. 

Üye olduğu mesleki kurumlar:
ICF Global
ICF Turkey Chapter
BPW İstanbul Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği
TEGEP
ODTÜ Mezunlar Derneği

Yasemin Manavbaşı'nın katıldığı eğitim programları;
• Deepak Chopra - Primordial Sound Meditation Instructor
• Erickson Coaching International – NLP Master Practitioner 
• Erickson Coaching International – NLP Practitioner 
• Sola Unitas Academy - ACTP Koçluk Eğitimi 
• TEGEP - Kurumsal Eğitmen Sertifika Programı 
• Viktor Frankl Enstitüsü Türkiye- Varoluşçu Analiz Academic Associate in Logotherapy 
• SystemCert – Qualitaets Coaching Leoben Avusturya 
• AkademikerInnen Zentrum Graz – Modern Management Techniques Graz Avusturya
© 2016 The Coaching Company  design by GZYSRGL developed by Netkolog

icf bireysel koçluk