ENG

Dr. YASEMİN MANAVBAŞI
ACC

Uluslararası Koçluk federasyonunca akredite Sola Unitas Academy mezunu Yasemin Manavbaşı ACC unvanına sahiptir, kariyer ve yönetici koçluğu yapmaktadır.

Hedefi analitik düşünceyle bağlamsal düşünceyi bir araya getirerek hem kurumların verimliliğine hem de insan hayatına olumlu katkı sağlamaktır.

Ankara doğumlu Yasemin Manavbaşı, 2002 yılı ODTÜ Biyolojik Bilimler lisans mezuniyetinin ardından University of Maine Business School onaylı MBA eğitimi aldı. Profesyonel iş yaşantısına bir ilaç firmasında satışta görev alarak başlamıştır. Daha sonra Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yaparken araştırma görevlisi olmaya hak kazandı ve pek çok araştırma projesinin yazılıp yürütülmesinde rol almıştır. 

Akademik çalışmalarına devam etmek için altı yıl boyunca yaşayacağı Avusturya’nın Graz şehrine taşınmıştır. Avusturya Bilimler Akademisi'nde ilaç araştırmaları konusunda disiplinler arası ve çok kültürlü bir Avrupa Birliği Araştırma Projesi'nde ortak-yürütücü ve bilimsel araştırmacı olarak çalışmıştır. Avrupa ve Kuzey Amerika’da sayısız bilimsel toplantıya katılmış ve pek çok kongrede sunum yapmıştır. 

Uluslararası saygın dergilerde yayınlanmış halen atıf alan beş adet bilimsel araştırma makalesi bulunmaktadır. Çok kültürlü ortamlarda verimlilik konusunda öğrendiklerini girişimcilik ihtiyacına transfer eden Dr.Yasemin Manavbaşı Türkiye’ye dönerken Demiryolları Denetmenliği & AB Mevzuatı Uygunluk Sertifikasyonu konusunda faaliyet gösteren bir mühendislik şirketini ülkeye getirdi ve demiryolu sektöründe faaliyet gösteren pek çok KOBİ'nin kalite süreçlerinin denetiminde rol aldı. Milli Tren Projesi'ne katkı sunan nadir kadın iş insanlarından biri oldu. 

Bu kapsamda proje yönetimi, kalite koçluğu ve iş geliştirme alanlarında Türk İş İnsanları ile Alman / Avusturyalı mühendisler arasındaki köprüyü uzun vadede yeni iş kollarına kapı açacak şekilde inşa etme başarısını gösterdi.

Aynı zamanda 7 yıl boyunca İstanbul’da estetik cerrahi ve bütünsel sağlık alanında hizmet veren bir kliniğin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaparak farklı liderlik stillerini deneyimlemiştir.

Sonu gelmez merakı sonucu pozitif bilimler geçmişinin üzerine sosyoloji ve psikoloji lisans ve yüksek lisansını ekleyerek uzmanlığını tutkusu olan kişilerarası yetkinlik eğitimleri ve öz farkındalık konularına çevirmiştir. 

ODTÜ yıllarında başlayan solistliği yıllar içinde bırakmamış, profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye devam etmiştir. Kimi zaman kendi adıyla sahne almaktadır. Dünyanın farklı yerlerinde yaşayıp uzaktan çalışma deneyimleri yapmak, tek başına seyahat etmek en büyük tutkusudur. Makaleleri bir gazetenin Pazar ekinde yayınlanmaktadır.

Dr.Yasemin Manavbaşı The Coaching Company bünyesinde gerçekleştirdiği koçluk çalışmalarına ek olarak, tüm bu birikimini aktarmak amacıyla 2013 yılından beri pek çok dernek ve kuruluşta eğitim ve seminerler vermekte kolaylaştırıcılık yapmaktadır. 

Üye olduğu mesleki kurumlar:

ICF Global
ICF Turkey Chapter
BPW İstanbul Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği
TEGEP
ODTÜ Mezunlar Derneği

Yasemin Manavbaşı'nın katıldığı eğitim programlar;

• Erickson Coaching International – NLP Master Practitioner 
• Erickson Coaching International – NLP Practitioner 
• Sola Unitas Academy - ACTP Koçluk Eğitimi 
• TEGEP - Kurumsal Eğitmen Sertifika Programı 
• Viktor Frankl Enstitüsü Türkiye- Varoluşçu Analiz Academic Associate in Logotherapy 
• SystemCert – Qualitaets Coaching Leoben Avusturya 
• AkademikerInnen Zentrum Graz – Modern Management Techniques Graz Avusturya

 © 2016 The Coaching Company  design by GZYSRGL developed by Netkolog

icf bireysel koçluk